Biesiada kojarzy się z wiejskim i sielskim klimatem. Mieszkańcy wsi nazywali tak przed laty również rodzinne uroczystości, takie jak chrzest czy wesele. Kiedyś, na takie wydarzenia przychodziła cała wieś i były one organizowane przez każdą grupę społeczną, również w domach szlacheckich. Aktualnie ta definicja nabrała również innego, nowoczesnego znaczenia. Teraz biesiadą są nazywane wesela lub inne uroczyste przyjęcia, ale też sielskie spotkania na łonie natury np. przy ognisku.

Nowoczesna biesiada

Nowa, współczesna definicja przedstawia nam biesiadę, jako przyjęcie nawiązujące w jakiś sposób do wiejskiego klimatu. Takie wydarzenie jest bardzo oryginalne i wprowadza pewien wyjątkowy klimat. Organizowanie takiej formy imprezy, sprawia, że goście czują się swobodnie, gdyż impreza ta jest daleka od formalnego bankietu w sali balowej. Ludzie bardzo lubią tematyczne imprezy, ze względu na nastrój, a taka odbywająca się najczęściej na łonie natury daje również dużo ekscytacji i swobodnej zabawy.

Miejsce wydarzenia

Najważniejszy jest pomysł, gdzie mogłaby się odbywać współczesna biesiada. Miejsca takie jak willa z basenem i dmuchanym zamkiem dla dzieci, mogą nie spełniać w tym przypadku swojej roli. Najlepiej postawić na miejsca, które kojarzą nam się z klimatem dawnych wsi. Przyjęcie przy grillu lub ognisku, w otoczeniu zwierząt i pięknej przyrody, będzie idealnym pomysłem. Również spotkania nad jeziorem, przy ognisku są znakomitym pomysłem, natomiast wtedy przeszkodą w dobrej zabawie, mogą okazać się komary.

grillowanie w hotelu

Przygotowanie

Kiedy już lokalizacja jest wybrana, kolejnym ważnym elementem jest jedzenie, które powinno znajdować się na takiej uczcie. Dobrym pomysłem są staropolskie dania. Warto przygotować smarowidło do chleba jak na przykład smalec domowej roboty. Był to typowy dodatek dla tamtejszej kuchni. Oczywiście, niezbędny jest także chleb, który można upiec samemu. Najlepsze będzie pieczywo żytnie, na zakwasie lub podpłomyki. Jeśli chodzi o dania przygotowane wcześniej, przed grillem, dobrą propozycją są flaki. Nie każdy jednak lubi standardową wersję tego dania. Warto pamiętać o zapytaniu gości o ich dietę przed rozpoczęciem przygotowań do imprezy. Restauracje często proponują szerokie opcje menu, również w wersji wegańskiej, więc dla każdego znajdzie się opcja, która wpasuje się w klimat imprezy, ale będzie też smaczna i zdrowa. W końcu nie chodzi o cofnięcie się czasów starej polski, tylko o wzorowanie się na niej. Na grillu natomiast, upieczona może być kiełbasa lub kaszanka, a także różnego rodzaju warzywa. Ciekawym pomysłem będą również ziemniaki w sreberku, pieczone w palącym się węglu.

Hotel Szary Residence chętnie pomoże w zorganizowaniu takiego przyjęcia. Lokalizacja naszego hotelu, a także stadnina koni znajdująca się na jego terenie sprzyja organizacji niezapomnianych wydarzeń na łonie natury. Zapraszamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty oraz do kontaktu w sprawie szczegółów!