Panicznie szukamy miejsca, w którym możemy chwilowo zostawić pupila, aby zapewnić mu najlepszą opiekę. Najpopularniejszym rozwiązaniem są hotele dla zwierząt bądź pomoc rodziny i przyjaciół. Okazuje się jednak, że rozłąka nie zawsze jest konieczna! Jest coraz więcej miejsc, które umożliwiają pobyt razem z czworonogiem, są to hotele i ośrodki przyjazne dla zwierząt. Wybór miejsca, w które wybierzemy się ze swoim pupilem, nie powinien być jednak pochopny, ponieważ jest kilka kwestii, którym należy się przyjrzeć.

Pobyt w hotelu z pupilem - na co zwrócić uwagę?

Podróżowanie ze swoim czworonogiem może okazać się trudnym zadaniem, szczególnie na etapie planowania wyjazdu. Należy zdecydować się na odpowiednie miejsce, oraz środek transportu. Przed wyjazdem warto poświęcić trochę czasu i oswoić zwierzaka z danym pojazdem, którym będziemy się przemieszczać, ponieważ wpłynie to na poprawę jego komfortu podczas podróży i pozwoli uniknąć strachu. 

W trakcie szukania hotelu warto wybrać ten, który w swojej ofercie zaznacza, że jest przyjazny dla zwierząt. Aby jednak mieć pewność, że pupil będzie czuł się komfortowo, sprawdzajmy nie tylko ofertę, ale również lokalizację miejsca- ma ona bardzo duże znaczenie. Warto wybierać hotele, które znajdują się daleko od zgiełku miasta i na swojej posesji mają obszar, który umożliwi nam wyprowadzenie czworonoga, na przykład ogródek. 

Należy pamiętać, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy za naszego kompana będą obowiązywać dodatkowe opłaty oraz poinformować obsługę, że nie przyjedziemy w pojedynkę. Pozwoli im to na odpowiednie przygotowanie pokoju. Sprawdzenie regulaminu danego ośrodka to również bardzo ważna kwestia, która w późniejszym etapie pozwoli uniknąć ewentualnych problemów.

hotel przyjazny zwierzętom kraków

Co zabrać ze sobą na wyjazd z pupilem?

Przed wyjazdem do hotelu ze swoim czworonogiem, musimy upewnić się, że jesteśmy odpowiednio przygotowani. Obowiązkowo musimy mieć przy sobie kaganiec, smycz, oraz książeczkę zdrowia. Ważne będą też miski na wodę i karmę, oraz pokarm. Aby ułatwić mu aklimatyzację, weźmy ulubione zabawki naszego przyjaciela oraz jego posłanie. 

Warto zastanowić się, z jakich rzeczy nasz pupil korzysta na co dzień i uwzględnić je do listy. Warto wyposażyć się również w woreczki, które przydadzą się do sprzątania po naszych pupilach i pozwolą nam zachować po sobie porządek. Przed przyjazdem konieczne będzie znalezienie numeru kontaktowego do weterynarza, który znajduje się w okolicy naszego hotelu, to nas zabezpieczy i w razie problemów da możliwość szybkiej reakcji. Takie przygotowania sprawią, że nasza podróż będzie bezpieczna i bezproblemowa, a pupil zadowolony.

 

Jeżeli szukają Państwo miejsca, które ciepło przyjmie Waszego pupila, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej oferty - zapewnimy Wam udany pobyt w naszym hotelu!