Kraków jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania okolicznych skarbów. Oto kilka z nich:

1. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - Zaledwie 40 minut jazdy samochodem od Krakowa znajduje się to urokliwe miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kalwaria Zebrzydowska to zespół klasztorny z XVII wieku i malownicza droga krzyżowa, która przyciąga wielu pielgrzymów i turystów.

2. Ojcowski Park Narodowy - Oddalając się nieco na północ od Krakowa, w krótkim czasie można dotrzeć do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Ojcowski Park Narodowy to połączenie wyjątkowych form skalnych, malowniczych wąwozów, jaskiń i zabytkowych zamków, takich jak zamek w Pieskowej Skale.

3. Wieliczka i kopalnia soli - To niesamowite miejsce znajduje się zaledwie 30 minut jazdy od Krakowa. Kopalnia soli w Wieliczce jest jednym z najstarszych czynnych zakładów górniczych na świecie i również została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

5. Auschwitz-Birkenau - To był obóz koncentracyjny i zagłady podczas II wojny światowej, który jest obecnie miejscem pamięci i muzeum. Znajduje się około 1 godziny jazdy od Krakowa. Jest to ważne miejsce historyczne, które warto odwiedzić, aby upamiętnić ofiary Holokaustu i lepiej zrozumieć przeszłość.

6. Wadowice - Miasto, w którym urodził się i wychował św. Jan Paweł II, jest oddalone około 1,5 godziny jazdy od Krakowa. Można tam odwiedzić muzeum Karola Wojtyły oraz kościół, w którym został ochrzczony. Wadowice ma również urokliwą starówkę i wiele przyjemnych kawiarni.

7. Puszcza Niepołomicka - To rozległy kompleks leśny na wschód od Krakowa, idealny dla miłośników natury i spacerów. Puszcza jest domem dla wielu gatunków ptaków i zwierząt, a także posiada liczne szlaki rowerowe i piesze.

8. Tyniec - Niedaleko Krakowa znajduje się malownicza miejscowość Tyniec, z klasztorem benedyktyńskim usytuowanym nad brzegiem Wisły. Warto zobaczyć tę urokliwą okolicę i odwiedzić słynną bibliotekę klasztorną.

Kraków i jego okolice oferują różnorodne atrakcje dla turystów o różnych zainteresowaniach, od historii i kultury po piękne krajobrazy i aktywny wypoczynek. Po zwiedzaniu zapraszamy do naszego Hotelu Szary Residence. Malownicza okolica zachęca do spacerów i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W hotelowym ogrodzie można zrelaksować się w ciszy i spokoju, ciesząc się pięknymi widokami. W pobliskiej okolicy znajdują się również trasy rowerowe i szlaki turystyczne, które umożliwiają poznanie uroków okolicznej przyrody.

kalwaria niedaleko krakowa