Coraz więcej osób decyduje się na weekendowe lub tygodniowe wyjazdy, pragnąc odpocząć od miejsca zamieszkania i natłoku miasta. Najczęstszym kierunkiem są miejsca otoczone naturą, ciszą i spokojem. Jednak aby wyjazd był udany i w pełni zadowalający, warto zwrócić szczególną uwagę na pokój hotelowy. Odpowiednio wyposażony spełni wszelkie oczekiwania i nie zaburzy zadowolenia z wyjazdu. Na co warto zwrócić uwagę? O tym w niniejszym artykule.

hotel okolice krakowa123

Standardy pokojów hotelowych

Na samym początku warto zaznaczyć, iż hotele oferują różny poziom standardu, a tym samym pokoje posiadają odmienne wyposażenie, przeznaczenie oraz wielkość. Jakie elementy powinny zawierać pokoje hotelowe?

Według panujących standardów, podstawowym elementem wyposażenia jest oczywiście łóżko, miejsce do przechowywania ubrań, stolik bądź biurko, dodatkowe oświetlenie oraz lustro. Często możemy spotkać się również z hotelowymi akcesoriami higienicznym, takimi jak suszarka do włosów, komplet ręczników, mydełka i szampony hotelowe oraz papier toaletowy. W niektórych przypadkach pokoje są wyposażone również w telewizor oraz router Wi-Fi.

Pokoje, które oznaczone są jako te o podwyższonym standardzie, prócz wcześniej wymienionych elementów, zawierają dodatkowe udogodnienia, które wpływają na zwiększenie standardu oraz poziomu zadowolenia i komfortu.

Podczas wyboru pokoju hotelowego, zwróć również uwagę na jego przestronność i rozmiar. Często dostępne są możliwości nazywane mianem studia, które charakteryzuje się dużą powierzchnią, przystosowaną nawet dla kilku osób.

Pragniemy również zaznaczyć, że podczas określania standardu pokoju znaczenia nie ma wyłącznie umeblowanie, ale również przestrzeń i dostępność dla określonej liczby osób. Jeśli chcesz nocować z większą ilością osób, rozejrzyj się za apartamentami lub pokojami typu studio.

Jeśli zależy Ci na dodatkowych udogodnieniach, podczas rezerwowania noclegu, zapytaj recepcjonistę o taką możliwość. Dzięki temu będziesz wiedział, czy hotel jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Możesz również sprawdzić, czy w obiekcie znajdują się dodatkowe udogodnienia w postaci basenu, sauny czy siłowni. Jeśli zależy Ci na grillowaniu, o taką ewentualność również należy zapytać. Co więcej, podróżując z dziećmi, sprawdź, czy na terenie hotelu znajdują się miejsca, takie jak plac zabaw lub strefy zabawy.

O czym świadczy ilość gwiazdek?

hotel okolice krakowa321

Wiele osób posiada przeświadczenie, iż większa ilość gwiazdek, to więcej udogodnień znajdujących się w hotelu. Z reguły jest to prawda, jednak należy pamiętać, iż poszczególne obiekty mogą być oceniane na podstawie innych kryteriów. Jednak, co najczęściej oznacza poszczególna ilość gwiazdek?

  • Hotel jednogwiazdkowy posiada najbardziej podstawowe wyposażenie, zatem umeblowanie pokoju często ograniczone jest do minimum. Warto również sprawdzić, czy łazienka dostępna jest dla określonego pokoju, czy dla większej ilości gości i znajduje się na korytarzu.
  • Hotel dwugwiazdkowy zazwyczaj charakteryzuje się podstawowym standardem, jednak z reguły każdy pokój posiada odrębną łazienkę.

  • Hotel trzygwiazdkowy to najczęściej spotykana możliwość. Pokoje są zazwyczaj przestronne i odpowiednio wyposażone. Co więcej, zazwyczaj oferują darmowy dostęp do internetu oraz telewizję naziemną w każdym z pokoi.

  • Hotel czterogwiazdkowy poza wysokim standardem, często oferuje również dostęp do minibaru.

  • Hotel pięciogwiazdkowy to obiekt, gdzie możesz liczyć na najwyższą jakość usług oraz doskonały standard każdego z pokoju.

 

 

To już wszystko, co dla Państwa przygotowaliśmy na temat wyposażenia pokojów hotelowych. Pragniemy również zaznaczyć, iż w naszej ofercie, znajdą Państwo najwyższej jakości pokoje, które są doskonale wyposażone. Oferujemy również dodatkowe udogodnienia, jak jacuzzi i sauna, stajnia koni, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia. Serdecznie zapraszamy!