Podróżowanie po Europie nie musi ograniczać się jedynie do zwiedzania, ale może być również okazją do odkrycia unikalnych hoteli oferujących wyjątkowe doświadczenia. Zapoznaj się z bardziej szczegółowymi opisami 10 najbardziej wyjątkowych hoteli w Europie

1. Icehotel (Jukkasjärvi, Szwecja)

Ten magiczny hotel, zbudowany z lodu i śniegu, oferuje niepowtarzalne wnętrza stworzone z lodowych rzeźb. Co roku, z lokalnego lodu rzeki Torne, budowane są nowe projekty pokoi, które tworzą artystyczne wnętrza, nadając niepowtarzalny klimat każdemu noclegowi.

Icehotel jest jednym z nielicznych hoteli na świecie, który jest sezonowy. Każdego roku, gdy zima nadchodzi, ten nietypowy hotel jest budowany od nowa z lodu i śniegu. Po sezonie zimowym, topniejące elementy są pozostawiane na rzecz natury, aby cykl mógł się powtórzyć. Każdego roku nowa kolekcja pokoi jest zaprojektowana przez artystów z różnych stron świata. Sypialnie są wyposażone w specjalne torby do spania, które zapewniają ciepło w temperaturze, która może wynosić nawet -5°C.

hotel lodowy

2. Attrap'Rêves Bubble Hotel (Francja)

Składający się z przezroczystych bań, ten hotel pozwala gościom spać pod gwiazdami. Każda bańka została starannie urządzona, oferując nie tylko intymność, ale także niezwykłe widoki nieba i otaczającej przyrody, tworząc jednocześnie unikatowe doświadczenie nocowania na świeżym powietrzu. Każda bańka w hotelu ma swój unikalny design i umiejscowienie, zapewniając różnorodność w doświadczeniach noclegowych. Niektóre pokoje umieszczone są wśród lasu, inne z widokiem na otwarte przestrzenie.

hotel_francja

 

3. Kakslauttanen Arctic Resort (Finlandia)

Ten resort oferuje zarówno nocleg w lodowych igloo, jak i w drewnianych domkach, co pozwala podziwiać zorzę polarną w komfortowych warunkach. To magiczne miejsce daje możliwość zanurzenia się w arcyzimnej naturze fińskiej Laponii, tworząc niepowtarzalne doświadczenie z dala od miejskiego zgiełku.

zorza_polarna

4. Lighthouse Hotel (Szkocja)

W sercu dziewiczej scenerii szkockiego wybrzeża, Lighthouse Hotel stanowi unikalne połączenie historii, architektury i naturalnego piękna. Ten wyjątkowy hotel znajduje się w historycznym latarniowcu, który niegdyś pełnił funkcję ostrzegawczą dla statków płynących wzdłuż brzegów Morza Północnego. To miejsce jest prawdziwą oazą spokoju, gdzie goście mogą cieszyć się spokojem i pięknem szkockiego wybrzeża.

5. Treehotel (Szwecja)

Składający się z designerskich konstrukcji w koronach drzew, hotel oferuje niezapomniane noclegi w unikalnych "pokojach" na drzewie, tworząc jednocześnie harmonię z naturą. To magiczne miejsce jest idealnym sposobem na oderwanie się od codzienności i w pełni zanurzenie się w szwedzką przyrodę. Zlokalizowany w malowniczej szwedzkiej miejscowości Harads, ten hotel oferuje niezapomniane doświadczenia związane z nocowaniem w niezwykłych konstrukcjach umieszczonych w koronach drzew.

 

Szukasz wyjątkowego hotelu w Polsce?

Marzysz o oderwaniu się od zgiełku miasta i odnalezieniu spokoju w urokliwym miejscu niedaleko Krakowa? Przywitaj się z Szary Residence – wyjątkowym hotelem, gdzie komfort spotyka się z elegancją. W sercu malowniczych Michałowic, zaledwie kilka kroków od Krakowa, nasz hotel oferuje wyjątkowe doświadczenia dla tych, którzy pragną wypoczynku w otoczeniu przyrody. Otoczony zielenią i spokojem, nasz obiekt to idealne miejsce dla podróżnych poszukujących luksusu i relaksu

Zapraszamy Państwa do wyjątkowego w Polsce - naszego Hotelu Szary Residence.