Urlop i pobyt w luksusowym hotelu to czas, na który każdy czeka z ogromną z ekscytacją. Jest on często motywacją do pracy lub nauki. Oczekuje się, że będzie to okres beztroskiego odpoczynku, o który hotel pomoże nam zadbać. Większość pokoi do wynajęcia posiada podstawowe wyposażenie, ale jest pewna grupa elementów wyposażenia, których może zabraknąć w wybranym hotelu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, czego może zabraknąć w naszym pokoju i co warto ze sobą zabrać.

Suszarka

Kobiety i mężczyźni o długich włosach nie obejdą się na wyjeździe bez suszarki, a nie zawsze istnieje możliwość spakowania jej do bagażu. Dostęp do suszarki w hotelu jest tym bardziej ważny, że wyjazdom wakacyjnym czy służbowym towarzyszą liczne wyjścia wieczorne, czy biznesowe, kiedy istnieje szczególna potrzeba zadbania o wygląd. Należy pamiętać, że włosy, które nie są wysuszone łatwiej uszkodzić tarciem i wiązaniem. Dlatego dla komfortu i kondycji włosów poleca się zabierać na wyjazdy suszarkę turystyczną. Zajmuje ona mniej miejsca niż tradycyjna suszarka oraz jest od niej lżejsza.

Kosmetyki

W większości hoteli żel pod prysznic i szampon to standard. Nie musi jednak tak być, dlatego zawsze warto zabierać ze sobą podstawowy zestaw do codziennej higieny. Należy też pamiętać o swojej paście i szczoteczce  do zębów, bez których ciężko będzie cieszyć się urlopem. Gdy w bagażu nie ma za wiele miejsca, warto zastanowić się nad kupnem turystycznych wersji kosmetyków lub buteleczek o małych pojemnościach, do których przelejecie pełnowymiarowe produkty, dostępne są one w większości drogerii.

podstawowe wyposażenie hotelu

Ręczniki

Ręczniki to standard, który powinien być zapewniony w każdym hotelu. Są jednak wypadki, w których obsługa hotelowa zapomni nam ich przynieść. Na takie sytuacje warto zawsze być przygotowanym i wziąć przynajmniej jeden własny ręcznik

Żelazko i deska do prasowania

Jest to wyposażenie, które trudniej będzie zabrać nam ze sobą z domu. Warto zadzwonić i zapytać wcześniej obsługę hotelu o możliwość wyprasowania ubrań na miejscu lub sprawdzić na stronie internetowej. Często w pokojach znajduje się jedynie żelazko bez deski do prasowania, jednak zawsze warto dopytać obsługę o dostęp do tego typu sprzętów. 

Mamy nadzieję, że dzisiejszym wpisem przypomnieliśmy Państwu o spakowaniu kilku niezbędników do wakacyjnej walizki. Wybierając Szary Residence, mają Państwo gwarancję, że wszystkie wymienione wyżej przedmioty znajdą Państwo w swoich pokojach. Dodatkowo każdy pokój wyposażony jest także w biurko, telefon, telewizor i wiele innych elementów. Aby dowiedzieć się więcej o naszych pokojach i udogodnieniach zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.