Impreza firmowa to świetna okazja nie tylko do zacieśniania więzów pomiędzy pracownikami, ale również okazja do lepszego ich poznania w luźniejszej atmosferze. Czas spędzany w pracy nie zawsze sprzyja swobodnej komunikacji, jako że każdy z pracowników ma swoje obowiązki i zadania. Imprezy firmowe zatem stanowią świetną okazję do spędzania czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy w przyjemnej atmosferze. Organizacja imprezy firmowej nie zawsze należy do zadań łatwych, ale kierowanie się kilkoma najważniejszymi kwestiami pozwala stworzyć plan imprezy idealnej. Jak zorganizować imprezę firmową, aby była ona fantastycznym czasem spędzonym w gronie współpracowników?

Impreza dla pracowników – jakie miejsce wybrać?

Wybór odpowiedniego miejsca stanowi jeden z najważniejszych punktów, który trzeba dobrze rozważyć podczas organizacji imprezy firmowej. Jednym z podstawowych czynników, które mogą zaważyć o wyborze odpowiedniego miejsca, jest to, ile tak naprawdę uczestników będzie na spotkaniu integracyjnym. Określona liczba osób pozwoli lepiej dopasować lokal. Niewielki zespół spokojnie zmieści się w małej, kameralnej restauracji. Jeśli jednak nasza firma jest duża, a planowanych uczestników wielu, to mały lokal niekoniecznie spełni swoje zadanie.

Wybór miejsca zależny jest zatem w pierwszej kolejności od wielkości grupy, która będzie uczestniczyła w imprezie firmowej. Ważne jest również określenie budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na imprezę. Pozwoli to zorientować się w ofertach poszczególnych restauracji, hoteli lub innych organizatorów sali pod imprezy integracyjne.

Organizacja imprezy firmowej nie powinna jednak odbyć się bez ustalenia preferencji uczestników. To właśnie dla nich szykowane jest to wszystko. Ważne, aby znać zdanie pracowników. Ich sugestie mogą znacząco ułatwić wybór odpowiedniego miejsca, przygotowanie właściwego menu czy zorganizowanie atrakcji, które przypadną im do gustu.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając miejsce na imprezę firmową?

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę, wybierając miejsce na imprezę firmową? Jeśli mamy określony budżet, wiemy, ilu uczestników będzie na imprezie oraz znamy preferencje naszego zespołu, to nadal pozostaje kilka kwestii wartych rozważenia. Są to między innymi:

 • Lokalizacja – Miejsce na imprezę firmową powinno być łatwo dostępne dla uczestników. Zbyt oddalone od głównego miejsca zamieszkania może nie stanowić komfortowej opcji spędzania czasu w gronie współpracowników. Miejsce powinno być łatwo dostępne, zarówno podróżując do niego transportem prywatnym, jak i publicznym.
 • Parkingi – Warto zwrócić uwagę, czy miejsce posiada odpowiednią ilość wolnych parkingów. Osoby, które przyjadą własnym samochodem, powinny mieć możliwość bezpiecznego pozostawienia swojego pojazdu w pobliżu miejsca, w którym organizowana będzie impreza firmowa.
 • Wyposażenie – Przy wyborze miejsca na imprezę firmową warto również zwrócić uwagę na to, czy miejsce posiada np. sprzęt audiowizualny lub stabilne szybkie połączenie internetowe. Wszystko oczywiście zależy jednak od charakteru imprezy. Jeśli jednak ma ona odbywać się w sali i planujemy uczestników zabawiać zabawą oraz tańcami, warto zwrócić uwagę, czy dane miejsce ma dobrej jakości sprzęt.
 • Catering i napoje – Organizując imprezę firmową, ważną kwestią jest również ustalenie odpowiedniego menu. Warto zorientować się, czy miejsce posiada usługi cateringowe, jeśli to restauracja to jakiego typu jedzenie jest serwowane, czy istnieje możliwość modyfikacji menu np. dla osób o różnych potrzebach dietetycznych takich jak weganizm, wegetarianizm czy alergie pokarmowe.
 • Obsługa i personel – W zależności od rodzaju imprezy firmowej ważną kwestią może być też jakość personelu i ewentualne wsparcie techniczne. Doświadczenie obsługi w organizacji imprezy firmowej może znacząco wpłynąć na to, jak ta impreza będzie przebiegać. Jeśli zależy nam na profesjonalnej obsłudze, warto zorientować się, jakie opinie i recenzje posiada dane miejsce. Wybór miejsca z personelem, który jest profesjonalny i doświadczony z pewnością pomoże w sprawniejszym przebiegu imprezy.

 

Impreza grillowa w Krakowie. Organizacja ogniska

W okresie letnim ciekawą alternatywą dla imprez firmowych odbywających się w lokalu są imprezy grillowe na świeżym powietrzu. Organizacja grilla w urokliwej okolicy oferującej fantastyczne widoki to okazja do spędzenia czasu ze współpracownikami w luźnej atmosferze.

Organizujemy ogniska na łonie natury dla zorganizowanych grup. Wokół naszego hotelu Szary Residence otwarta zielona przestrzeń zapewnia idealne miejsca na zabawę przy trzaskającym ogniu i zapachu grillowanych pyszności. Po więcej informacji: https://www.szaryresidence.pl/atrakcje/ognisko-w-restauracji-szary

 

Imprezy integracyjne pełne atrakcji

Imprezy integracyjne to nie tylko dobre jedzenie, muzyka i rozmowy. Jak zorganizować imprezę firmową, aby była ona ciekawa? Wymaga to znacznie więcej zaangażowania i pomysłowości. Warto zaplanować dla pracowników również kilka atrakcji takich jak np. różne gry zespołowe, zabawne teleturnieje czy warsztaty. Wszystko tak naprawdę zależy od grupy i jej preferencji.

Oto kilka naszych propozycji ciekawych atrakcji na imprezy firmowej:

 • Kto zabił pokojówkę? – Kryminalna gra detektywistyczna. Uczestnicy imprezy integracyjnej stają się zespołami dochodzeniowymi, które muszą rozwiązać zagadkę morderstwa. Czas ucieka, a podejrzanych jest wielu!
 • Piwne igrzyska – Integracyjna gra zespołowa, w której uczestnicy rywalizują w kilku rundach piwnych konkurencji.
 • Las zbrodni – Fantastyczna, mroczna gra terenowa pełna wyzwań i niepokojących zadań. Idealna kryminalna gra integracyjna na imprezy firmowe.
 • Maszyna Goldberga – Kreatywna gra zespołowa. Świetna atrakcja, w której uczestnicy muszą wykazać się zdolnościami manualnymi, decyzyjnością, abstrakcyjnym myśleniem oraz umiejętnością współpracy.
 • Teleturniej – Fantastyczne quizy inspirowane najpopularniejszymi telewizyjnymi programami.
 • Warsztaty warzenia piwa domowego
 • Warsztaty z tworzenia domków dla owadów
 • Warsztaty o designie do domu
 • Warsztaty malowania na drewnie i torbach
 • Warsztaty baristyczne
 • Warsztaty eco biżuterii
 • i inne, również przygotowane specjalne dla danego zespołu pracowników

 

Dlaczego tak właściwie warto zorganizować imprezę firmową?

Budowanie zespołu jest bardzo ważne dla każdej firmy. Zgrany zespół to łatwiejsza komunikacja i większa motywacja do osiągnięcia wyznaczonych celów. Imprezy integracyjne to okazja do zacieśniania więzi między pracownikami w luźniejszej atmosferze. Imprezy firmowe pozwalają również zredukować stres, oderwać się od codziennych pracowniczych obowiązków, co może przyczynić się do lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dla wielu pracowników ważne jest, aby firmy zapewniały takie spotkania raz na jakiś czas. 

Organizacja imprez firmowych nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak wybór odpowiedniego miejsca może być kluczowym aspektem, który wpłynie na gładki przebieg planowanej imprezy. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pozwolił ci odpowiedzieć na pytanie, jak zorganizować imprezę firmową.