Kraków to miasto o bogatej historii i pięknej architekturze, które zachwyca swoim urokiem. Odwiedzając Kraków, można odkryć zabytkowe Stare Miasto z pięknym Rynkiem Głównym, eksplorować tajemnice zamku na Wawelu oraz przejść się po klimatycznej dzielnicy Kazimierz. Ponadto, bliskość kopalni soli Wieliczka i malowniczego Zakopanego sprawiają, że Kraków jest idealnym punktem wypadowym do odkrywania innych atrakcji w regionie.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę miejsc, które możecie dodać do swojego planu weekendowej wycieczki do Krakowa. Oprócz popularnych miejscówek mamy dla Was również kilka nietypowych i mniej znanych propozycji, ale równie pięknych 😊

Co warto zobaczyć w Krakowie?

1. Rynek Główny w Krakowie – jest to punkt miasta, który musi zobaczyć każdy kto tutaj przyjedzie. Znajduje się tutaj centrum Krakowa, a w jego okolicy znajdziemy wiele różnych zabytkowych budowli i miejsc. Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel – zamek królewski i katedra z grobowcami polskich monarchów to tylko kilka rzeczy, które możecie obejrzeć w tej okolicy.

Kilka wskazówek:

  • Na rynku nie brakuje różnych miejsc gdzie warto zjeść coś pysznego – polecamy krakowskie obwarzanki
  • Zwiedzanie możemy zacząć od centrum rynku, a następnie kierować się w stronę Wawelu. Zamek położony jest nad Wisłą – warto przejść się jej brzegiem w stronę Kładki Ojca Bernatka. Jest to jednak również miejsce, które warto zobaczyć nocą.
  • Tuż pod Wawelem znajduje się słynny Smok Wawelski
  • Zwiedzając Stare Miasto w Krakowie warto udać się także na Kazimierz czyli historyczną żydowską dzielnicę. Znajdziesz tutaj wiele uroczych kawiarni, restauracji i uliczek.

 

2. Kładka Ojca Bernatka to popularne miejsce zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców miasta. Możemy go uznać za most zakochanych – znajdziemy na nim wiele kłódek. Polecamy odwiedzić go w porze wieczorowej, gdy jest już ciemno.

 

3. Hala Forum – miejsce, które tętni życiem szczególnie latem. Znajduje się ono nad Wisłą. Zaraz obok znajduje się balon widokowy, którym możemy wznieść się na wysokość nawet 150 metrów i z takiej wysokości podziwiać Kraków.

 

4. Kolorowe schodki na Podgórzu – miejsce, które znane jest głównie dzięki zdjęciom na portalach społecznościowych. Schody znajdują się na ulicy Tatrzańskiej. Możemy się tutaj zatrzymać i przeczytać cytaty, które są wypisane na schodach.

 

5. Zakrzówek o malownicze miejsce w pobliżu Krakowa, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Jest to dawny kamieniołom wapienia, który został zalany wodą, tworząc piękne jezioro.

 

6. Kopiec Kraka (Krakusa) – znajduje się na Podgórzu, skąd możemy podziwiać piękna panoramę Krakowa. Widok obejmuje m.in. zamek na Wawelu, Stare Miasto i Wisłę. To miejsce jest również znakomitym miejscem na piknik.

Oprócz wyżej wymienionych miejsc polecamy wybranie się do teatru. Na mapie Krakowa znajdziemy ich sporo jednak jednym z najpopularniejszych jest słynny Teatr Słowackiego. Pamiętajcie jednak, że bilety na występy szybko się wyprzedają.

W Krakowie znajdziemy również wiele restauracji. Oprócz tych standardowych i tradycyjnych polecamy zobaczyć Kocią Kawiarnię, Psikawkę a także Bunny Cafe – Króliczą Kawiarnię.

 

Nocleg w Krakowie – gdzie się zatrzymać?

W Krakowie hoteli nie brakuje jednak po całym dniu zwiedzania polecamy spokojne miejsce jakim jest Hotel Szary Residence. Jest to miejsce tuż za Krakowem, które pozwoli nam wypocząć bez zgiełku miasta, a jednocześnie blisko niego. W hotelu funkcjonuje również restauracja, która serwuje pyszne posiłki. Serdecznie zapraszamy!